Historie

Klaus Steilmann založil vlastní společnost v roce 1958. Společnost Steilmann Gruppe se rychle rozvíjela a dlouhá léta patřila k hlavním aktérům v rámci německého i světového oděvního průmyslu. Koncem 90. letech převzala hlavní slovo v rodinné firmě nejstarší dcera Klause Steilmanna Britta, která navázala na práci svého otce.

Zakladatel společnosti Klaus Steilmann patřil díky svým zásadám a zkušenostem k mezinárodně uznávaným osobnostem ekonomického světa mezi odbornou, ale i širokou veřejností. Byl nositelem celé řady ocenění a vyznamenání, byl poradcem ve vládní a průmyslové politice. Klaus Steilmann byl aktivní i v oblasti publikační a vzdělávací, o čemž svědčí celá řada vydaných knih a přednášky po celém světě. 14.11.2009 pan Klaus Steilmann zemřel.

Dne 26. 9. 2006 získala 100% podíl ve skupině Steilmann Gruppe společnost Miro Radici (dnes Steilmann Holding AG) Cílem nového vlastníka je větší prosperita.

Steilmann Holding AG podniká kromě oděvního průmyslu také například v oblasti domácího textilu, přičemž zajišťuje kompletní řetěz služeb od výzkumu, přes výrobu po distribuci. Vychází vstříc potřebám obchodních partnerů a přizpůsobuje se i poptávce spotřebitelů. Důležitou roli hraje také globální zázemí a zároveň inovativní obchodní strategie.

Koncern Miro Radici Gruppe (dnes Steilmann Holding AG) byl založen v roce 1994 v německém Dortmundu. Od té doby působí na národních i mezinárodních trzích. Velmi efektivní je také vzájemná spolupráce mezi jednotlivými složkami mateřské společnosti. Celkový obrat skupiny Steilmann Holding AG se pohybuje celkem kolem 4 mld. Euro (z toho na Německo připadají přibližně 2 mld. Euro).

Blog
Facebook
Zasílání novinek
 
operační program lzz